Бут ділиться на кілька видів. Той, який добувають із шаруватих (осадових) порід називають постелистий або плітняковий. Найчастіше його застосовують у декоруванні фасадів будівель і споруд, завдяки плітообразній формі. Округлий, в просторіччі - кругляк, видобувається з водойм і раніше часто застосовувався не тільки в будівництві, але і для мощення мостових.
Порода, добута природним руйнуванням гір або стала результатом вибухових робіт, називається виробничим (рваним) бутом. Цей вид каменю використовується повсюдно, як в архітектурі, так і в ландшафтному дизайні.
Як вибрати і
купити камінь бутовий в Києві та Київській області? На це питання завжди готовий відповісти наш фахівець, але є кілька способів перевірити все самостійно. Хороший матеріал видає дзвінкий звук при ударі молотком, не має видимих тріщин і не кришиться в руках.
Слід бути гранично уважними, якщо у буту глухий звук або є тріщини - він може легко розвалиться від удару або перепаду температур. Такий камінь перетворюють на щебінь. А про клас радіоактивності каменю розкажуть сертифікати якості, які у компанії MARKTRANS наявні на всі матеріали.